04025J4R7ABSTR
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 0.05pF, 1 mm, 0.5 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Product Category:
Capacitors, Ceramic Capacitors, SMD MLCC Multilayer Ceramic Capacitors
Avnet Manufacturer Part #: 04025J4R7ABSTR
Secondary Manufacturer Part#: 04025J4R7ABSTR
|---|---|---|
| 4.7 pF | ||
| ± 0.05pF | ||
| 0402 [1005 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| MSL 1 - Unlimited | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1 mm | ||
| 0.5 mm | ||
| 50 V |