04025A910GAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 91 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 2%, C0G / NP0, 1 mm, 0.5 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Product Category:
电容器, 陶瓷电容器, SMD MLCC 积层陶瓷电容器
Avnet Manufacturer Part #: 04025A910GAT2A
Secondary Manufacturer Part#: 04025A910GAT2A
|---|---|---|
| 91 pF | ||
| ± 2% | ||
| 0402 [1005 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| C0G / NP0 | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1 mm | ||
| 0.5 mm | ||
| 50 V |