04025A910GAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 91 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 2%, C0G / NP0, 1 mm, 0.5 mm
Official logo for Kyocera AVX
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 04025A910GAT2A
Secondary Manufacturer Part#: 04025A910GAT2A
Description Value
91 pF
± 2%
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
1 mm
0.5 mm
50 V