04023J2R2QBSTR
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 pF, 25 V, 0402 [1005 Metric], ± 0.03pF, 1 mm, 0.5 mm
Click image to enlarge
Manufacturer:Kyocera AVX
Product Category:
电容器, 陶瓷电容器, SMD MLCC 积层陶瓷电容器
Avnet Manufacturer Part #: 04023J2R2QBSTR
Secondary Manufacturer Part#: 04023J2R2QBSTR
- RoHS 10 Compliant
- Tariff Charges
- High purity of electrodes for very low and repeatable ESR.
- Highly pure, low-K dielectric for high breakdown field, high insulation resistance and low losses to frequencies above 40GHz.
- Very tight dimensional control for uniform inductance, unit to unit.
- Very tight capacitance tolerances for high frequency signal applications.
|---|---|---|
| 2.2 pF | ||
| ± 0.03pF | ||
| 0402 [1005 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| C0G | ||
| MSL 1 - Unlimited | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1 mm | ||
| Accu-P Series | ||
| 0.5 mm | ||
| 25 V |