EDH476M100A9PAA
SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 47 µF, 100 V, 2000 hours @ 105°C, Polar
Click image to enlarge
Manufacturer:KEMET
Product Category:
Capacitors, Aluminum Electrolytic Capacitors, SMD Aluminum Electrolytic Capacitors
Avnet Manufacturer Part #: EDH476M100A9PAA
Secondary Manufacturer Part#: EDH476M100A9PAA
|---|---|---|
| 47 uF | ||
| ± 20% | ||
| Radial Can - SMD | ||
| Solder | ||
| 2000 hours @ 105°C | ||
| 105 °C | ||
| -40 °C | ||
| Polar | ||
| 10 mm | ||
| 10.2 mm | ||
| EDH Series | ||
| 170 mA | ||
| 100 V |