C2220C225MAR2C7289
Official logo for KEMET
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: C2220C225MAR2C7289
Secondary Manufacturer Part#: C2220C225MAR2C7289
Description Value
2.2 µF
± 20%
X7R
125 °C
-55 °C
KPS SMD Series
5 mm
250 V