C0402C161J5GAC7867
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 160 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 5%, C0G / NP0, C Series, 1 mm
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: C0402C161J5GAC7867
Secondary Manufacturer Part#: C0402C161J5GAC7867
Description Value
160 pF
± 5%
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1 mm
0.5 mm
-888
50 V