C0402C161J5GAC7867
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 160 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 5%, C0G / NP0, C Series, 1 mm
Click image to enlarge
Manufacturer:KEMET
Product Category:
电容器, 陶瓷电容器, SMD MLCC 积层陶瓷电容器
Avnet Manufacturer Part #: C0402C161J5GAC7867
Secondary Manufacturer Part#: C0402C161J5GAC7867
|---|---|---|
| 160 pF | ||
| ± 5% | ||
| 0402 [1005 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| MSL 1 - Unlimited | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1 mm | ||
| 0.5 mm | ||
| 50 V |