ECS-36-20-5PXDN-TR
Crystal 3.6864MHz 20pF 2-Pin SMD T/R
Manufacturer:ECS Inc. International
Product Category: 时钟和计时, 晶体
Avnet Manufacturer Part #: ECS-36-20-5PXDN-TR
Secondary Manufacturer Part#: ECS-36-20-5PXDN-TR
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • -40 to +85°C Temp Range
  • Industry Std. Footprint
  • Pb Free/RoHS Compliant
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
SMD
11.4 x 4.8 x 4.3 mm
3.6864 MHz
Surface Mount
Fundamental
150 Ohm
100 ppm
30 ppm
20 pF
85 °C
-40 °C