DFLS1100-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Avnet Manufacturer Part #: DFLS1100-7
Secondary Manufacturer Part#: DFLS1100-7
Description Value
1 A
PowerDI 123
Single
Surface Mount
50 A
770 mV
2
175 °C
DFLS1100 Series
100 V