ABM3-25.000MHZ-D2Y-T
Crystal, 25 MHz, SMD, 5mm x 3.2mm, 30 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM3 Series
Manufacturer:Abracon
Product Category: 時脈和計時, 晶體
Avnet Manufacturer Part #: ABM3-25.000MHZ-D2Y-T
Secondary Manufacturer Part#: ABM3-25.000MHZ-D2Y-T
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
The ABM3 Series miniature ceramic SMD Crystal Oscillator works at a frequency range of 8 to 54MHz with fundamental or 3rd overtone operation mode. It is suitable for use in cellular telephones, pagers and PCMCIA applications.
  • AT-cut fundamental or 3rd OT mode
  • Suitable for RoHS reflow profile
  • Tight stability available ±10
  • Ceramic package hermetically glass sealed assures high precision and reliability
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
CSMD
5mm x 3.2mm x 1.3mm mm
25 MHz
Surface Mount
Standard
30 Ohm
30 ppm
20 ppm
18 pF
Surface Mount
2
85 °C
-40 °C
5 x 3.2 x 1.3(Max) mm
ABM3 Series
25 MHz