VJ0402A100FXACW1BC
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 10 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 1%, C0G / NP0
Click image to enlarge
Manufacturer:Vishay
Product Category:
电容器, 陶瓷电容器, SMD MLCC 积层陶瓷电容器
Avnet Manufacturer Part #: VJ0402A100FXACW1BC
Secondary Manufacturer Part#: VJ0402A100FXACW1BC
- RoHS 10 Compliant
- Tariff Charges
- Suitable for high frequency applications
- Ni-barrier with 100 % tin terminations
- Dry sheet technology process
- Base metal electrode system (BME)
|---|---|---|
| 10 pF | ||
| ± 1% | ||
| 0402 [1005 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| MSL 1 - Unlimited | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1 mm | ||
| 0.5 mm | ||
| 50 V |