RH050R5000FE02
Official logo for Vishay
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: RH050R5000FE02
Secondary Manufacturer Part#: RH050R5000FE02
Description Value
MSL 1 - Unlimited
250 °C
-55 °C
50 W
15.49 mm
70.64 mm
RH Series
28.96 mm
500 mOhm
1
Flange Mount
Wirewound
Solder Lug
100.0000 ppm/°C