ILB1206ER700V
ILB-1206 70 25% ER E3
Official logo for Vishay
Manufacturer:Vishay
Product Category: 铁氧体, 铁氧体磁珠
Avnet Manufacturer Part #: ILB1206ER700V
Secondary Manufacturer Part#: ILB1206ER700V
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • High reliability
  • Surface mountable
  • Magnetically self shielded
  • Nickel barrier plating virtually eliminates silver migration
  • Compliant to RoHS Directive 2002/95/EC
  • Halogen-free according to IEC 61249-2-21 defi
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
600 mA
100 mOhm
1206 [3216 Metric]
Surface Mount
70 Ohm
25
125 °C
-55 °C
1.3 mm
3.4 mm
ILB-1206 Series
1.8 mm