CRCW060320K0FKTA
Official logo for Vishay
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: CRCW060320K0FKTA
Secondary Manufacturer Part#: CRCW060320K0FKTA
Description Value
155 °C
-55 °C
0.1 mW
1.55 mm
CRCW Series
0.85 mm
AEC-Q200
20 kOhm
1
Thick Film
General Purpose
100 ppm/K
75 V