B32022A3103M189
Safety Capacitor, Metallized PP, 0.01 uF, ± 20%, Y2, Through Hole, 300 Vac, 600 V/us
Manufacturer:TDK
Product Category:
電容器, 薄膜電容器, 噪聲抑制和安全電容器
Avnet Manufacturer Part #: B32022A3103M189
Secondary Manufacturer Part#: B32022A3103M189
- RoHS 10 Compliant
- Tariff Charges
- Lead spacing : 15
- Very small dimensions
- Good self-healing properties
- High voltage capability
- RoHS-compatible
- CR (µF) : 0.022
|---|---|---|
| 0.01 uF | ||
| ± 20% | ||
| Through Hole | ||
| 600 Vus | ||
| GRADE II (Test Condition A) | ||
| 15 mm | ||
| 110 °C | ||
| -40 °C | ||
| Y2 | ||
| 300 Vac |