ACM1211-102-2PL-TL01
Filter, Common Mode, ACM Series, 1 kohm, 6 A, 12mm x 11mm x 6mm
Manufacturer:TDK
Product Category: 电感器, SMD 共模扼流圈
Avnet Manufacturer Part #: ACM1211-102-2PL-TL01
Secondary Manufacturer Part#: ACM1211-102-2PL-TL01
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
The ACM1211-102-2PL-TL01 is a 2-pole 6A SMD chip Common Mode Filter with reflow iron soldering method for power line. It is compatible with high-density portable devices.
  • 80VDC Rated voltage
  • 10M? Minimum insulation resistance
  • -40 to 85°C Operating temperature range
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
6 A
1 kOhm
33.7 uH
6 mm
12 mm
ACM Series
11 mm