UMK063CG4R7CTHF
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 pF, 50 V, 0201 [0603 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0, MCAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Product Category:
電容器, 陶瓷電容器, SMD MLCC 積層陶瓷電容器
Avnet Manufacturer Part #: UMK063CG4R7CTHF
Secondary Manufacturer Part#: UMK063CG4R7CTHF
|---|---|---|
| 4.7 pF | ||
| ± 0.25pF | ||
| 0201 [0603 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| C0G / NP0 | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 0.6 mm | ||
| MCAS Series | ||
| 0.3 mm | ||
| AEC-Q200 | ||
| 50 V |