TMK105BJ105KV-F
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: TMK105BJ105KV-F
Secondary Manufacturer Part#: TMK105BJ105KV-F
Description Value
1 uF
± 10%
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
1 mm
MSAS Series
0.5 mm
25 V