MAMK2520H2R2M
Official logo for TAIYO YUDEN
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: MAMK2520H2R2M
Secondary Manufacturer Part#: MAMK2520H2R2M
Description Value
90 mOhm
2.2 uH
20
Shielded
1.2 mm
2.5 mm
MA Series
2 mm
2.2 A
2.8 A