CL31B106KLHNNNE
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 10 uF, 35 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, X7R, CL Series, 3.2 mm
Product Category:
電容器, 陶瓷電容器, SMD MLCC 積層陶瓷電容器
Avnet Manufacturer Part #: CL31B106KLHNNNE
Secondary Manufacturer Part#: CL31B106KLHNNNE
- RoHS 10 Compliant
- Tariff Charges
- Excellent DC bias characteristics
- High speed automatic chip placement on PCBs
|---|---|---|
| 10 uF | ||
| 10% | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 3.2 mm | ||
| 1.6 mm | ||
| 35 V |