CL21A226KOQNNNE
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 16 V, 0805 [2012 Metric], ± 10%, X5R, CL Series, 2 mm
Official logo for Samsung
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL21A226KOQNNNE
Secondary Manufacturer Part#: CL21A226KOQNNNE
Description Value
22 uF
± 10%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
2 mm
1.25 mm
-888
16 V