CL10B105KA8NFNC
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 25 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, CL Series, 1.6 mm
Official logo for Samsung
Manufacturer:Samsung
Avnet Manufacturer Part #: CL10B105KA8NFNC
Secondary Manufacturer Part#: CL10B105KA8NFNC
Description Value
1 uF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.6 mm
CL Series
0.8 mm
25 V