BV1HD090FJ-CE2
Manufacturer:Rohm
Avnet Manufacturer Part #: BV1HD090FJ-CE2
Secondary Manufacturer Part#: BV1HD090FJ-CE2
Description Value
9 A
4.5 to 36 V
Tin-Copper
260 °C
9 A
Surface Mount
1
120 mOhm
4.5 to 36 V
-40 to 150 °C
150 °C
-40 °C
8SOP-J
8
4.9 x 3.9 x 1.37 mm
Automotive
SOP-J
0.2 mA
90 mOhm