PB2020.223NLT
Power Inductor (SMD), 22 uH, ± 20%, 8.1 A, Unshielded, 13 A, 23.87mm x 20.83mm x 10.16mm
Official logo for Pulse Electronics
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: PB2020.223NLT
Secondary Manufacturer Part#: PB2020.223NLT
Description Value
17 mOhm
22 uH
20
Unshielded
10.16 mm
23.87 mm
PB2020NL Series
20.83 mm
8.1 A
13 A