P1167.103NLT
Power Inductor (SMD), 10 uH, ± 20%, 2 A, Shielded, 2.1 A, 7.54mm x 7.54mm x 4.5mm
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: P1167.103NLT
Secondary Manufacturer Part#: P1167.103NLT
Description Value
42 mOhm
10 uH
20
Shielded
4.5 mm
7.54 mm
P1167NLT Series
7.54 mm
2 A
2.1 A