ERJUP3F10R0V
Official logo for Panasonic
Manufacturer:Panasonic
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: ERJUP3F10R0V
Secondary Manufacturer Part#: ERJUP3F10R0V
Description Value
155 °C
-55 °C
0.25 mW
1.6 mm
ERJ-UP3 Series
0.8 mm
AEC-Q200
10 Ohm
1
Thick Film
Anti-Sulfured
100 ppm/°C
150 V