ERJU01F1001C
Official logo for Panasonic
Manufacturer:Panasonic
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: ERJU01F1001C
Secondary Manufacturer Part#: ERJU01F1001C
Description Value
155 °C
-55 °C
0.05 mW
0.6 mm
ERJ-U01 Series
0.3 mm
1 kOhm
1
Thick Film
Sulfur Resistant
200.0000 ppm/°C
25 V