10TPE330M
Tantalum Polymer Capacitor, 330 uF, ± 20%, 10 V, D4 Size Code, 0.025 ohm, 2917 [7343 Metric], 7.3 mm
Manufacturer:Panasonic
Avnet Manufacturer Part #: 10TPE330M
Secondary Manufacturer Part#: 10TPE330M
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Small size
  • Halogen-free
  • low ESR
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
330 uF
± 20%
2917 [7343 Metric]
0.025 Ohm
D4
MSL 2A - 4 weeks
105 °C
-55 °C
2.8 mm
7.3 mm
4.3 mm
-888
3 A
10 V