NC7ST04P5X
Official logo for onsemi
Manufacturer:onsemi
Product Category: Logic ICs, Gates & Inverters
Avnet Manufacturer Part #: NC7ST04P5X
Secondary Manufacturer Part#: NC7ST04P5X
Description Value
Matte Tin
TinyLogic HST
Inverter
260
-2 mA
2 mA
5.5 V
27@4.5V|26@5.5V ns
1 uA
4.5 V
Surface Mount
MSL 1 - Unlimited
1
-40 to 85 °C
5SC-70
5
2 x 1.25 x 1 mm