BUK9Y3R5-40E,115
Official logo for Nexperia
Manufacturer:Nexperia
Product Category: 分立器件, 场效应管, 单MOSFET
Avnet Manufacturer Part #: BUK9Y3R5-40E,115
Secondary Manufacturer Part#: BUK9Y3R5-40E,115
Description Value
N Channel
100 A
3.6 mOhm
40 V
2.1 V
4
175 °C
167 W