BUK6Y10-30PX
Official logo for Nexperia
Manufacturer:Nexperia
Product Category: Discretes, FETs, Single MOSFETs
Avnet Manufacturer Part #: BUK6Y10-30PX
Secondary Manufacturer Part#: BUK6Y10-30PX
Description Value
P Channel
80 A
8 mOhm
30 V
4
175 °C
110 W