KRM21FR61E226MFA1L
Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 25 V, ± 20%, X5R, 1.9 mm, Surface Mount, KRM Series, -55 °C
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: KRM21FR61E226MFA1L
Secondary Manufacturer Part#: KRM21FR61E226MFA1L
Description Value
22 uF
± 20%
0805 [2012 Metric]
Surface Mount
X5R
85 °C
-55 °C
KRM Series
1.9 mm
25 V