KRM21FR61E226MFA1L
Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 25 V, ± 20%, X5R, 1.9 mm, Surface Mount, KRM Series, -55 °C
Click image to enlarge
Manufacturer:Murata
Product Category:
Capacitors, Ceramic Capacitors, SMD MLCC Stacked Multilayer Ceramic Capacitors
Avnet Manufacturer Part #: KRM21FR61E226MFA1L
Secondary Manufacturer Part#: KRM21FR61E226MFA1L
|---|---|---|
| 22 uF | ||
| ± 20% | ||
| 0805 [2012 Metric] | ||
| Surface Mount | ||
| X5R | ||
| 85 °C | ||
| -55 °C | ||
| KRM Series | ||
| 1.9 mm | ||
| 25 V |