GRT21BR61E226ME13L
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 25 V, 0805 [2012 Metric], ± 20%, X5R, GRT Series, 2 mm
Click image to enlarge
Manufacturer:Murata
Product Category:
电容器, 陶瓷电容器, SMD MLCC 积层陶瓷电容器
Avnet Manufacturer Part #: GRT21BR61E226ME13L
Secondary Manufacturer Part#: GRT21BR61E226ME13L
- RoHS 10 Compliant
- Tariff Charges
- Sn plating is applied to the external electrodes, excellent solderability
- 22µF capacitance, ±20% capacitance tolerance
- 0805 (2012 metric) size, X5R dielectric characteristic
- Operating temperature range from -55°C to 85°C
- 25V voltage rating (DC)
|---|---|---|
| 22 uF | ||
| ± 20% | ||
| 0805 [2012 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| MSL 1 - Unlimited | ||
| 85 °C | ||
| -55 °C | ||
| 2 mm | ||
| 1.25 mm | ||
| AEC-Q200 | ||
| 25 V |