GRM188C61C226ME01D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 16 V, 0603 [1608 Metric], ± 20%, X5S, GRM Series, 1.6 mm
Manufacturer:Murata
Product Category:
Capacitors, Ceramic Capacitors, SMD MLCC Multilayer Ceramic Capacitors
Avnet Manufacturer Part #: GRM188C61C226ME01D
Secondary Manufacturer Part#: GRM188C61C226ME01D
|---|---|---|
| 22 uF | ||
| ± 20% | ||
| 0603 [1608 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| X5S | ||
| 85 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1.6 mm | ||
| GRM Series | ||
| 0.8 mm | ||
| 16 V |