GRM152R60J105ME15D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 6.3 V, 0402 [1005 Metric], ± 20%, X5R, GRM Series, 1 mm
Click image to enlarge
Manufacturer:Murata
Product Category:
电容器, 陶瓷电容器, SMD MLCC 积层陶瓷电容器
Avnet Manufacturer Part #: GRM152R60J105ME15D
Secondary Manufacturer Part#: GRM152R60J105ME15D
|---|---|---|
| 1 uF | ||
| ± 20% | ||
| 0402 [1005 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| MSL 1 - Unlimited | ||
| 85 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1 mm | ||
| 0.5 mm | ||
| 6.3 V |