GRM033R71E151KA01D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 150 pF, 25 V, 0201 [0603 Metric], ± 10%, X7R, GRM Series, 0.6 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GRM033R71E151KA01D
Secondary Manufacturer Part#: GRM033R71E151KA01D
Description Value
150 pF
± 10%
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
0.6 mm
0.3 mm
-888
25 V