GQM1875C2E100JB12D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 10 pF, 250 V, 0603 [1608 Metric], ± 5%, C0G / NP0, GQM Series
Click image to enlarge
Manufacturer:Murata
Product Category:
电容器, 陶瓷电容器, SMD MLCC 积层陶瓷电容器
Avnet Manufacturer Part #: GQM1875C2E100JB12D
Secondary Manufacturer Part#: GQM1875C2E100JB12D
|---|---|---|
| 10 pF | ||
| ± 5% | ||
| 0603 [1608 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| MSL 1 - Unlimited | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1.6 mm | ||
| 0.8 mm | ||
| 250 V |