HZ0402A601R-10
Ferrite Bead, 0402 [1005 Metric], 600 ohm, 100 mA, HZ Series, 1 ohm
Official logo for Laird Technologies
Manufacturer:Laird Technologies
Product Category: Ferrites, Ferrite Beads
Avnet Manufacturer Part #: HZ0402A601R-10
Secondary Manufacturer Part#: HZ0402A601R-10
Description Value
100 mA
1 Ohm
0402 [1005 Metric]
Surface Mount
600 Ohm
125 °C
-55 °C
0.5 mm
1.01 mm
HZ Series
0.5 mm