W3F15C2238AT1A
多层陶瓷电容器, 表面贴装, 1206 [3216 公制], 0.022 µF, 50 V, +50%, -20%, X7R, W3F Series
Official logo for Kyocera AVX
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: W3F15C2238AT1A
Secondary Manufacturer Part#: W3F15C2238AT1A
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
Available in both a standard 0805 and 1206 size, AVX’s line of feed thru capacitors are ideal choices for EMI suppression, broadband I/O filtering, or Vcc power line conditioning. The unique construction of a feed thru capacitor provides low parallel inductance and offers excellent decoupling capability for all high di/dt environments and provides significant noise reduction in digital circuits to 5 GHz. A large range of capacitor values are available in either NP0 or X7R ceramic dielectrics. AVX Feed Thru filters are AEC Q200 qualified. High reliability screening options are available for spacecraft designs.
  • Voltage Range: 100V
  • Sizes: 1206 (NP0/C0G, X7R dielectrics)
  • Automotive Qualified (AEC-Q200): W3F
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
0.022 uF
-20%, +50%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
3.2 mm
W3F Series
1.6 mm
AEC-Q200
50 V