W3A41A470KAT2A
Capacitor Array, 47 pF, 0612 [1632 Metric], 100 V, 4 Capacitors, Standard Terminal, ± 10%
Official logo for Kyocera AVX
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: W3A41A470KAT2A
Secondary Manufacturer Part#: W3A41A470KAT2A
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Voltage: up to 100V
  • Capacitance Range: 10pF (NP0) to 100nF (X7R)
  • Dielectric: NP0 (C0G) or X7R or (Optional X8R)
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
47 pF
± 10%
0612 [1632 Metric]
Surface Mount
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
4
125 °C
-55 °C
1.6 mm
3.2 mm
-888
100 V