W2A41C102KAT2A
Capacitor Array, 1000 pF, 0508 [1220 Metric], 100 V, 4 Capacitors, Standard Terminal, ± 10%
Official logo for Kyocera AVX
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: W2A41C102KAT2A
Secondary Manufacturer Part#: W2A41C102KAT2A
Description Value
0.001 pF
± 10%
0508 [1220 Metric]
Surface Mount
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
4
125 °C
-55 °C
1.3 mm
2.1 mm
-888
100 V