W2A41A220KAT2A
Capacitor Array, 22 pF, 0508 [1220 Metric], 100 V, 2 Capacitors, ± 10%, Surface Mount, C0G / NP0
Official logo for Kyocera AVX
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: W2A41A220KAT2A
Secondary Manufacturer Part#: W2A41A220KAT2A
Description Value
22 pF
± 10%
0508 [1220 Metric]
Surface Mount
MSL 1 - Unlimited
2
125 °C
-55 °C
1.3 mm
2.1 mm
-888
100 V