TPSE107M016R0100V
Surface Mount Tantalum Capacitor, 100 uF, 16 V, 2917 [7343-43 Metric], ± 20%, 0.1 Ohm, E Size Code
Manufacturer:Kyocera AVX
Product Category: 電容器, 鉭電容器, SMT鉭電容器
Avnet Manufacturer Part #: TPSE107M016R0100V
Secondary Manufacturer Part#: TPSE107M016R0100V
Description Value
100 uF
± 20%
2917 [7343-43 Metric]
0.1 Ohm
E
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
4.1 mm
7.3 mm
4.3 mm
16 V