F931V106MCC
Surface Mount Tantalum Capacitor, 10 uF, 35 V, 2312 [6032 Metric], ± 20%, 1.6 ohm, 262 mA
Official logo for Kyocera AVX
Manufacturer:Kyocera AVX
Product Category: 电容器, 钽电容器, SMT钽电容器
Avnet Manufacturer Part #: F931V106MCC
Secondary Manufacturer Part#: F931V106MCC
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Compliant to the RoHS2 directive 2011/65/EU
  • SMD J-lead
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
10 uF
± 20%
2312 [6032 Metric]
1.6 Ohm
C
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
2.6 mm
6 mm
F93 Series
3.2 mm
262 mA
35 V