04025J4R7ABSTR
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 0.05pF, 1 mm, 0.5 mm
Official logo for Kyocera AVX
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 04025J4R7ABSTR
Secondary Manufacturer Part#: 04025J4R7ABSTR
Description Value
4.7 pF
± 0.05pF
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1 mm
0.5 mm
50 V