T510E687K006ATE012
Surface Mount Tantalum Capacitor, 680 uF, 6.3 V, 2824 [7360 Metric], ± 10%, 12 mohm, 4.873 A
Manufacturer:KEMET
Product Category: 電容器, 鉭電容器, SMT鉭電容器
Avnet Manufacturer Part #: T510E687K006ATE012
Secondary Manufacturer Part#: T510E687K006ATE012
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Meets or exceeds EIA Standard 535BAAC
  • High surge current capability
  • Optional gold-plated terminations
  • High ripple current capability
  • 100% Surge current test
  • 100% Steady-state accelerated aging
  • 10 to 100µF Capacitance range
  • 4 to 50V Voltage range
  • Case sizes E and X
  • Moisture sensitivity level-1
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
680 uF
± 10%
2824 [7360 Metric]
12 mOhm
-888
E
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
3.6 mm
7.3 mm
6 mm
-888
4.873 A
6.3 V