C0805C106K3PAC7800
多层陶瓷电容器, 表面贴装, 0805 [2012 公制], 10 µF, 25 V, ± 10%, X5R, C系列
Official logo for KEMET
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: C0805C106K3PAC7800
Secondary Manufacturer Part#: C0805C106K3PAC7800
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Operating temperature range from -55°C to +85°C
  • Capacitance offerings ranging from 0.01 µF to 100 µF
  • EIA 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210 and 1812 case sizes available
  • DC voltage rating from 4V up to 50V
  • Non-polar device, minimizing installation concerns
  • Temperature stable dielectric
  • Extremely low ESR and ESL
  • No piezoelectric noise
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
10 uF
± 10%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
85 °C
-55 °C
2 mm
1.25 mm
-888
25 V