IS25WP064D-JKLE-TR
Official logo for ISSI
Manufacturer:ISSI
Product Category: Memory, Flash Memory
Avnet Manufacturer Part #: IS25WP064D-JKLE-TR
Secondary Manufacturer Part#: IS25WP064D-JKLE-TR
Description Value
7 ns
24 Bit
Sectored
Symmetrical
Yes
NOR
166 MHz
64 Mbit
Yes
QPI|SPI
4-Wire, DTR, QPI, SPI
Bottom|Top
260 °C
45/Chip s
15 mA
1.95 V
0.8/Page ms
7 ns
64 Mbit
1.65 V
Surface Mount
8
8 Bit
8 Mbit
-40 to 105 °C
105 °C
-40 °C
8M x 8
8WSON
8
6 x 5 x 0.73 mm
25 mA
1.65 to 1.95 V
No
Extended Industrial
No
WSON
1.95 V
1.65 V
1.8 V
Synchronous
1.8 V